Všetky služby

Povolenie na pobyt

Podnikanie

Investície

O nás

Záruky

O Slovensku

Kontakty

+421 917 442 035

Šancová 4007/48 81105 Bratislava, Slovakia

Povolenie na pobyt na Slovensku na základe zamestnania

Registrácia imigrácie za účelom zamestnania – od vyhľadania slovenského zamestnávateľa, získania pracovného prísľubu, až po zozbieranie všetkých potrebných dokumentov a získanie povolenia na pobyt na Slovensku.

Pomoc pri imigrácii za prácou do Európy je ďalšou unikátnou črtou našej spoločnosti. Na získanie povolenia na pobyt na základe zamestnania na Slovensku je hlavnou požiadavkou existujúci prísľub na zamestnanie, ktorý pracovný prisťahovalec dostane od slovenského zamestnávateľa.

 

Ak je účelom imigrácie zamestnanie, potom na získanie pobytu na Slovensku musíte predložiť oficiálny pracovný prísľub. Inými slovami, v prvom rade je dôležité nájsť zamestnávateľa, ktorý je pripravený poskytnúť vám prácu, a oficiálne to tom vystaviť potvrdenie. Žiadosť vám zamietnu, ak sa rozhodnete najskôr požiadať o povolenie na pobyt za účelom zamestnania a potom hľadať zamestnávateľa.

Potrebujete konzultáciu?

Počas dňa môžete získať * bezplatnú konzultáciu o všetkých vašich otázkach! Náš špecialista vás bude kontaktovať do 1 hodiny.

prihlásiť sa na konzultáciu

*podrobné dlhodobé konzultácie sprevádzané s dokumentáciou je možné zaplatiť dodatočne.

Spoločnosť Europass pomôže na základe dlhoročnej spolupráce so slovenskými zamestnávateľmi s hľadaním požadovaného zamestnania a vydaním oficiálnej pozvánky (prísľubu).

Registrácia povolenia na pobyt na Slovensku na základe zamestnania pozostáva z: 

• Vyhľadania zamestnávateľa v požadovanom oblasti.

• Získanie prísľubu na zamestnanie od zamestnávateľa

• Príprava a predloženie súboru dokumentov na získanie povolenia na pobyt.

• Získanie povolenia na pobyt.

 Ak ste klientom našej spoločnosti, vykonáme tieto činnosti za vás.

Nedostatok pracovníkov v slovenských podnikoch sa stal dôvodom masovej migrácie občanov Ukrajiny, Ruska, Azerbajdžanu, Arménska, Bieloruska za prácou na Slovensko. Na oficiálne zamestnanie je potrebné požiadať o pracovné vízum na Slovensko. Dáva právo legálne pracovať tak na pracovných pozíciách, ako aj vo funkciách, ktoré vyžadujú kvalifikáciu. Môžu to byť oblasti:

• stavebníctvo

• turizmus

• sektory služieb (kaviareň, reštaurácia, hotel)

• akýkoľvek druh služieb (opravovne, umývačky áut)

• medicína

• poľnohospodárstvo

• priemysel

• obchod

Súdiac podľa rastúceho prílivu investorov na Slovensko a vytvárania nových podnikov, dopyt po voľných pracovných miestach bude v blízkej budúcnosti len rásť. Ak chcete získať legálne zamestnanie, kontaktujte našu spoločnosť a požiadajte o pracovné vízum na Slovensko.

Často kladené otázky

Aké dokumenty sú potrebné na získanie trvalého pobytu?

Potvrdenie o tom, že máte povolenie najmenej 5 rokov nepretržite, prostriedky na vloženie na osobný účet.   Všetky ostatné dokumenty pripravíme my.

Je povinnosť osobne sa dostaviť na odovzdanie dokladov?

Zo zákona je povinná osobná prítomnosť.

Aké sú možnosti získania preukazu o povolení na pobyt?

Podnikanie, zlúčenie rodiny, formálne zamestnanie, štúdium.

Aké sú možnosti získania povolenia na pobyt pre celú rodinu?

Je potrebné rozhodnúť, kto bude pôsobiť ako ručiteľ - mama alebo otec, vybrať mu vhodný cieľ (pozri otázku číslo 3) a pre ostatných členov vybaviť zlúčenie.

Získanie prvého povolenia na pobyt: dá sa pri čakaní na povolenie zostať na Slovensku?

Bohužiaľ nie je možné

Kedy môžem požiadať o občianstvo?

Po období trvalého pobytu trvajúceho 5 rokov alebo ak trvalo žijete v krajine po dobu   10 rokov.

Musím si zmeniť vodičský preukaz?

Áno, pol roka po prvom vstupe na Slovensko s predložením existujúceho povolenia na pobyt.

Aké môžu byť dôvody na odmietnutie získať alebo predĺžiť povolenie na pobyt?

Problémy s predkladanými dokumentami, neúplný súbor dokumentov, v prípade problémov so zákonom daného klienta, nedodržiavanie našich pokynov zo strany klienta.

Vrátia nám peniaze pri odmietnutí získania povolenia na pobyt?

Našim klientom zatiaľ nebolo zamietnuté povolenie na pobyt.

Ako zistiť ceny nehnuteľností na Slovensku?

Existujú rôzne portály, cez ktoré sa nehnuteľnosti predávajú, tam si to môžete pozrieť. Realitný maklér vám tiež môže povedať cenové rozpätie cien.

Načo potrebujem povolenie na pobyt na Slovensku?

Povolenie na pobyt na Slovensku Vám umožní: - žiť a pracovať na Slovensku natrvalo, - bezvízové prekročenie hraníc s 28 členskými štátmi EÚ, - zriadiť si podnikanie a podnikať na Slovensku a v krajinách EÚ, - získať hypotekárny úver vo výške 2-3% ročne - a mnoho ďalších výhod, začať nový život v Európe!

Na koho sa mám obrátiť pri vybavovaní dokumentov?

Pri vybavovaní dokladov Vás budeme sprevádzať na oddelenie migračnej polície za účelom  osobného podania dokumentov.   Žiadosť je možné podať aj osobne na útvare migračnej polície v mieste bydliska, ak:
  • sa zdržujete na Slovensku na základe platného povolenia na prechodný pobyt;
  • ste na Slovensku na základe platného národného víza;
  • na pobyt na Slovensku nepotrebujete víza;
  • ste držiteľom osvedčenia Slováka žijúceho v zahraničí;
  • vám bolo poskytnuté primerané ubytovanie (v súlade s § 58 ods. 1 písm. a-c alebo ods. 2).
  Ak sa nenachádzate na Slovensku, žiadosť sa podáva na slovenskom veľvyslanectve vo vašej krajine. Na veľvyslanectve absolvujete osobný pohovor za účelom predbežného posúdenia žiadosti.

Ak potrebujete predĺžiť povolenie na pobyt, ako dlho musíte zostať v krajine bez prestávky?

Pre úspešné predĺženie povolenia na pobyt nie je potrebné zostať v krajine bez prestávky. Zotrvať na Slovensku postačuje 183 dní, s rozložením pobytu počas celého roka.

Môže ukrajinský študent pracovať na Slovensku?

Zahraniční študenti môžu na Slovensku pracovať po získaní preukazu na povolenie pobytu na základe štúdia. Študenti môžu takýto preukaz dostať až na obdobie 6 rokov (s prihliadnutím na opakované žiadosti). Treba mať na pamäti, že študenti môžu pracovať najviac 20 hodín týždenne. Ale po dohode so zamestnávateľom si prácu môžete nosiť domov, aby ste si zvýšili mesačný príjem.

Ako prenajať nehnuteľnosť na Slovensku?

Prenájom nehnuteľnosti v Európe - je namáhavý a náročný proces. Na to, aby ste si sami prenajali bývanie, potrebujete ovládať slovenský jazyk, poznať požiadavky kladené na zahraničných nájomníkov a dôkladne si preštudovať zmluvu. Napríklad, je potrebné brať do úvahy možnosť prihlásenia sa na pobyt pri registrácii na cudzineckej polícii.   Naši špecialisti a partneri Vám pomôžu vybrať nehnuteľnosť podľa Vašej požiadavky a vybavia všetky potrebné dokumenty. Sídlime na Slovensku, a preto Vám odporučíme najvýhodnejšiu a najvhodnejšiu možnosť.

Ako správne prekladať dokumenty do slovenčiny?

Všetko závisí od typu dokumentov a dohody vašej krajiny. Pre krajiny uznané za zmluvné strany Haagskeho dohovoru je overenie prekladu dobrovoľné. To znamená, že ak chcete použiť dokumenty krajiny v zahraničí, stačí zabezpečiť ich overenie apostilou.   Preklady apostilovaných písomností musia byť vyhotovené nielen do slovenského jazyka, ale musia byť vyhotovené súdnym prekladateľom a priložené k notárom overenej kópii dokumentu. Takíto prekladatelia sa nachádzajú na Slovensku.   Naši špecialisti vám poskytnú plnú podporu pri zabezpečení prekladov na Slovensku.

Ako si otvoriť bankový účet na Slovensku?

Naši odborníci vám pomôžu rýchlo a jednoducho otvoriť bankový účet na Slovensku. Na registráciu si môžete vybrať plastovú bankovú kartu: jednoduchú, embosovanú alebo kreditnú.   Občania krajín mimo EÚ musia predložiť cestovný pas, preukaz o trvalom pobyte   alebo povolenie na pobyt na území SR, prípadne povolenie na prijateľnú dobu pobytu na území SR spolu s niektorými úradnými dokladmi potvrdzujúcimi vzťah so SR.

Vyžaduje sa poistenie pre cudzincov?

Štátne zdravotné poistenie je povinné pre všetky osoby s povolením na pobyt na Slovensku. Cudzinec, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku, je povinný uzavrieť štátne zdravotné poistenie do 8 dní.   Zdravotné poistenie štátu je povinné aj pre osoby, ktoré nemajú trvalý pobyt na Slovensku, ale spĺňajú jednu z nasledujúcich podmienok:
  • Zamestnanec u zamestnávateľa
  • Vykonávanie podnikateľskej činnosti ako individuálny podnikateľ
  • Študent, študujúci so štatútom Slováka žijúceho v zahraničí, a zároveň študujúci v škole na Slovensku
  • Osoba, ktorá získala azyl
  • Nezaopatrený člen rodiny
  • Osoba vykonávajúca športovú činnosť za úhradu pre športovú organizáciu na základe výkonu zmluvy o profesionálnom športe;